logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Angliáda 2014.

 

Ve středu 15. října se 18 žáků 8. a 9. tříd naší školy ( Koutná Michaela, Křečková Aneta, Kejhová Martina, Klíglová Dominika, Ošťádal Zdeněk, Jansa Dominik, Cápalová Michaela, Kolísková Aneta, Aberlová Eva, Chládková Karolína, Pařízek Albín, Dvořák Radim, Maixner Šimon, Rolenc Vít, Hloušek Petr, Šmídová Leona, Veselý Dominik a Stloukal Jakub)  zúčastnilo soutěže o nejlepšího mladého angličtináře s názven Angliáda 2014, kterou uspořádalo Gymnázium Jevíčko ve spolupráci s Bridge Publishing House, Oxford University Press Olomouc a ILC Brno.  Do soutěže se zapojilo celkem 133 žáků ze 13 škol z regionu Malá Haná.  Účastníci absolvovali test anglického jazyka na úrovni A2 skládající se ze dvou částí – poslechu s porozuměním a četby s porozuměním.

 Naši žáci dosáhli největšího úspěchu  - v soutěži škol jsme získali 1. místo,

-           v soutěži jednotlivců ze všech 133 žáků zvítězil a 1. místo obsadil  Petr Hloušek.

 Vítězové byli  odměněni hodnotnými cenami od partnerů soutěže, všichni účastníci si odnesli drobnou pozornost, ale především cenné zkušenosti.