logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Články 2017/2018

Republikové finále OVOV 2017

Nejvšestrannější dívka v ČR v historii aneb vítej stříbrný hattricku na ZŠ Palackého.

Ve druhém zářijovém víkendu proběhl v Brně (areál VUT) již osmý ročník republikového finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). Celkem 640 závodníků ročníků 2007 až 2002 soutěžilo v 44 osmičlenných družstvech nebo jako jednotlivci.

Závod OVOV se skládá z deseti disciplín, a ve dvou dnech je zvládnout je opravdu náročné. Závodníci absolvují po dobu dvou minut leh – sedy, kliky, skoky přes švihadlo, shyby, dále pak běh na 60 m, trojskok, skok daleký, hod medicinbalem a kriketovým míčkem, a na závěr si vybírají běh na 1000 m. nebo opět po dobu dvou minut driblují nebo plavou.

Velmi impozantní je individuální výkon Hanky Hájkové (ročník 2002), která potřetí v řadě ovládla svoji kategorii, což je historicky nejlepší výkon v celé České republice.

Družstvo ve složení: Eliška Cedzová, Lucie Dolečková, Kamila Orálková, Jana Matoušková, Jan Žouželka, Tomáš Horáček, Jakub Dostál, Radek Cápal obhájilo již potřetí druhé místo, což je opět historický úspěch v rámci této soutěže v České republice. Naše družstvo mělo i svého patrona olympionika, byl jím veslař Jiří Prudil (OH 4. místo, MS 2. místo), který děti velice podporoval.

Shrnutí výborných individuálních výkonů, které naše žáky vynesly na stupně vítězů:
1. místo: Hana Hájková
2. místo: Martin Šmerda
3. místo: Eliška Cedzová
3. místo: Lucie Dolečková

Všem jednotlivcům i družstvu zavěsila medaili na krk olympionička Šárka Kašpárková, dále gratuloval olympijský vítěz Jiří Dostál a také předseda českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Více než 70 olympijských legend podpořilo svou účastí tento sportovní projekt, který je s řadou desítek tisíc zapojených dětí nejmasovější akcí školáků v České republice, což znamená, že samotná účast ve finále je pro každého velkým úspěchem.

Za jednotlivce také výborně reprezentovali školu: Lucie Brdíčková, Bruno Zeman, Tereza Kolářová, Lukáš Soukal, Vít Žouželka, Natálie Kasalová

Všem žákům děkujeme za příkladný přístup k reprezentaci nejen školy, ale i města Moravská Třebová.

výsledky

fotografie 1

fotografie 2

fotografie