logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


20. 11. 2016 - Nové olše.

NOVÉ OLŠE NA KNÍŽECÍ LOUCE.

Naše třída 5. B se ve středu 2. 11. vydala na Knížecí louku, aby v rámci projektu ,,VYSAĎ STROM PRO MÍR! MÍR JE ZELENÝ,“osázela okolí rybníčku v klidové zóně šesti olšemi.

Přestože ráno bylo velice sychravé a deštivé, popadli jsme rýče a dali jsme se do práce pod laskavým vedením pana Ing. Kamila Sopouška. Rozdělili jsme se do skupinek a společnými silami jsme své stromy zasadili a zalili.

Nyní máme radost, že jsme se podíleli na zkrášlení této naší oblíbené rekreační plochy, a těšíme se na jaro, až si každý poslechne cvrlikání ptáčků na našich olších.

Žáci a žákyně 5. B, J. Dudková a P. Skřipská, ZŠ Palackého.