logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


20. 11. 2016 - Haló, kamarádi.

HALÓ, KAMARÁDI!

„Haló, kamarádi! Jak se máte po roce?“ – ozvala se mi začátkem října paní učitelka spojené 3. a 5. třídy Speciální ZŠ Jitka Ottová.

Možná si někteří čtenáři Moravskotřebovského zpravodaje vzpomenou na loňský článek o navázání naší spolupráce. Tehdy jsme se navštívili a prvňáčci z Palackého poznali, jak se učí, zpívá, cvičí i relaxuje tam, kde děti potřebují zvláštní péči. Během roku jsme si vyměnili pár pozdravů a několikrát zavzpomínali na hry a písničky, které jsme se spolu naučili.

A co bylo letos?

My jsme se chtěli předvést, jak po roce čteme a počítáme, tak jsme se napřed trochu tísnili v naší třídě. Do velké tělocvičny jsme se pak ale vešli bez problémů a nové hry i skákání do peřin nás všechny bavilo. O týden později na „specce“ taky nezklamali. Společné hraní a zpívání se nám líbilo a Svěrákův muzikál o Červené Karkulce jsme sledovali doslova bez dechu.

Prostě bylo nám spolu fajn a rozdíl „naše děti“ nebo „vaše děti“ nikdo nevnímal.

Lenka Čápová