logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

HALÓ, KAMARÁDI!

„Haló, kamarádi! Jak se máte po roce?“ – ozvala se mi začátkem října paní učitelka spojené 3. a 5. třídy Speciální ZŠ Jitka Ottová.

Možná si někteří čtenáři Moravskotřebovského zpravodaje vzpomenou na loňský článek o navázání naší spolupráce. Tehdy jsme se navštívili a prvňáčci z Palackého poznali, jak se učí, zpívá, cvičí i relaxuje tam, kde děti potřebují zvláštní péči. Během roku jsme si vyměnili pár pozdravů a několikrát zavzpomínali na hry a písničky, které jsme se spolu naučili.

A co bylo letos?

My jsme se chtěli předvést, jak po roce čteme a počítáme, tak jsme se napřed trochu tísnili v naší třídě. Do velké tělocvičny jsme se pak ale vešli bez problémů a nové hry i skákání do peřin nás všechny bavilo. O týden později na „specce“ taky nezklamali. Společné hraní a zpívání se nám líbilo a Svěrákův muzikál o Červené Karkulce jsme sledovali doslova bez dechu.

Prostě bylo nám spolu fajn a rozdíl „naše děti“ nebo „vaše děti“ nikdo nevnímal.

Lenka Čápová