logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


24. 10. 2016 - Škola v lese.

Škola v lese.

„Nejlepší byla hra na káně! Ale víc super bylo, jak jsme dělali stromečky! Já jsem poznal divočáka! A já muflona! Ale já jsem se bála, že v pytlíku bude pavouk!“

Takto a podobně se překřikovaly děti při hodnocení projektového dne Škola v lese. Ten pro nás připravili zaměstnanci Lesů České republiky.

12. října ráno jsme přijeli k boršovské hájence a odtud pokračovali hlouběji do lesa. Tam si nás lesní pedagogové rozdělili do skupin, ve kterých jsme strávili celé dopoledne. K výuce patřily pohybové hry, poznávání zvířat a stromů, předvádění pantomimy „Jak roste les“, ohmatávání záhadných předmětů v pytlících nebo třeba hledání kolíčků na prádlo zavěšených v hustém porostu. Když jsme splnili všechny úkoly lesní výuky, čekal nás plápolající ohýnek a stanoviště pro střelbu ze vzduchovky a z luku. To byla třešnička na dortu našeho poznání, že škola může být i mimo lavice a takhle prima.

Třídní učitelky 2. A a 2. C ZŠ Palackého