logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            


Informace o ředitelském volnu na ZŠ Palackého 1351, Mor. Třebová

Na základě §24 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuji z provozně - ekonomických důvodů dne 9. 5. a 10. 5. 2019 na ZŠ Moravská Třebová, Palackého 1351 ředitelské volno. Školní družina bude v provozu (dle zájmu rodičů).

Mgr. Petr Vágner
ředitel školy

V Mor. Třebové 5. 4. 2019


19. 6. 2016 - Vitamínový den.

Vitamínový den.

V úterý 7. 6. si pro ZŠ Palackého firma MK fruit, která nám na základě projektu Ovoce a zelenina do škol dodává čerstvé plody, připravila besedu o stravovacích návycích. Děti si připomněly potraviny, které jsou zdraví prospěšné a potraviny, které zdraví neprospívají. Podívaly se, jak se lisují ovocné či zeleninové šťávy, které měly možnost i ochutnat. S chutí ochutnaly i banánový koktejl nebo mošt. Kromě toho si děti vyrobily špíz z ovoce a zeleniny, který na špejli dlouho nevydržel. Byla radost sledovat, jak dětem chutná. Mnohé zajímalo, jak si vypěstovat ananas v domácích podmínkách a dozvěděly se, jak vypadají kakaové boby, ze kterých se vyrábí lahodná čokoláda.

Všichni věříme, že společná ochutnávka přitáhne i ty nejzarputilejší odpůrce ovoce i zeleniny a alespoň někteří jí přijdou ještě na chuť.

Učitelé 1. stupně ze ZŠ Palackého