logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


15. 5. 2016 - ZŠ Palackého zvítězila.

ZŠ Palackého zvítězila.

Děti ze Základní školy Palackého přesvědčivě vyhrály okresní závody v plavání. Dne 5. 4. 2016 se ve Svitavách sešlo 140 dětí ze šesti škol svitavského okresu.

V soutěži jednotlivců dětí 1. - 3. ročníku získali vynikající umístění:

Wölfel Matyáš: -1. místo - kraul

Dvořáková Pavlína: 1. místo – kraul

Trefilová Denisa: 1. místo – prsa

Messner Matěj: 2. místo - kraul

Rolínková Nela: 2. místo - kraul

Brdíčková Lucie: 2. místo - znak

Vykydal Tadeáš: 3. místo – prsa

Maurer Lukáš: 3. místo – znak

Kyanková Klára: 3. místo – znak

V polohové štafetě (znak, prsa, kraul) se závodů účastnila dvě družstva dívek – A družstvo obsadilo první místo (Brdíčková, Trefilová, Dvořáková) a B družstvo se umístilo druhém místě (Kyanková, Němcová, Mahdalová). Chlapecká polohová štafeta rovněž svůj závod vyhrála ( Maurer,Vykydal, Wölfel). Ve štafetě 6x 25m zvítězila chlapecká i dívčí štafeta.

V soutěži jednotlivců žáků 4. – 5. r. získali nejlepší umístění:

Dvořáková Petra: 1. místo – kraul

Dolečková Lucie: 1. místo – prsa

Vykydalová Adéla: 1. místo – znak

Navrátilová Michaela: 2. místo – prsa

Prucková Kateřina: 2. místo – znak

Bačáková Eliška: 3. místo - znak

V polohové štafetě A družstvo (Vykydalová, Dvořáková, Dolečková) vyhrálo. B družstvo (Prucková, Konečná, Navrátilová) doplavalo na druhém místě. Stejně tak ve štafetě 6x25m vyhrálo A družstvo a na druhém místě doplavalo B družstvo. Výkony dětí byly na vynikající úrovni a naši žáci se bezkonkurenčně stali celkovými vítězi okresních závodů.

Dana Podešvová