logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


9. 5. 2016 - Tradice velikonočních soubojů na ZŠ Palackého pokračuje.

Tradice velikonočních soubojů na ZŠ Palackého pokračuje.

S přicházejícími Velikonocemi jsme opět zahájili souboje ve vybíjené. Každoročně se nejdříve utkávají mezi sebou žáci 4. a 5. ročníků. Letos tomu nebylo jinak. Zápolení bylo plné emocí. Po velmi pěkných zápasech nakonec vyhráli za 5. ročníky sportovci z 5. A a za 4. ročníky 4. A.

Tím však naše turnaje neskončily. V měsíci dubu se zúčastnila 2 družstva děvčat a 2 družstva chlapců oblastního kola, které se konalo na naší škole. Všechna družstva nádherně bojovala, ale do okresního kola postoupila pouze děvčata. Chlapcům vítězství uteklo o jediný život.

Okresní kolo se konalo 19. 4. v Litomyšli, kde děvčata bojovala, jako tygřice. Bohužel po menších zraněních některých hráček družstvo oslabilo a umístilo se na 3. místě.

Všem žáků i žákyním velice děkujeme za bojovnost, fair play hru a to, že si našli čas ráno brzy vstát a přijít trénovat.

Olga Sychrová a Lucie Krajčiová