logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            


Informace o ředitelském volnu na ZŠ Palackého 1351, Mor. Třebová

Na základě §24 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuji z provozně - ekonomických důvodů dne 9. 5. a 10. 5. 2019 na ZŠ Moravská Třebová, Palackého 1351 ředitelské volno. Školní družina bude v provozu (dle zájmu rodičů).

Mgr. Petr Vágner
ředitel školy

V Mor. Třebové 5. 4. 2019


Konverzační soutěž v anglickém jazyce.

V lednu 2016 proběhlo na školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – A1 (6. a 7. třída), A2 (8. a 9. třída). V kategorii mladších žáků se konverzace zúčastnilo 17 soutěžících, osmáků a deváťáků si s porotou přišlo popovídat celkem 22.

Na všechny soutěžící čekal nejprve poslechový test, následovalo porozumění čtenému textu. Po rychlém vyhodnocení výsledků následovala samostatná konverzační soutěž. Jejím cílem bylo plynně konverzovat se členy soutěžní poroty s přihlédnutím na správnou výslovnost, gramatiku a pohotovou reakci na zvídavé dotazy zkoušejících. Každý rok objevujeme nové a nové jazykově talentované děti. Máme velkou radost, že i letos můžeme poslat do okresního kola v Litomyšli vítěze obou kategorií Petra Hloušku (9. třída) a Agátu Zemanovou (7. třída).

Všem dětem gratulujme k výborným jazykovým výkonům a děkujeme za účast v soutěži.Těšíme se na příští školní rok a doufáme, že se opět najdou šikovní žáci, kteří mají rádi anglický jazyk.

Eva Vitásková