logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Spisovatel Jan Opatřil opět na naší škole.

Na podzim jsme na naší škole opět přivítali spisovatele, ilustrátora a rybáře Jana Opatřila, který nám přijel představit svou novou knihu „Kapřík Metlík útěk".

Autor nás seznámil s předcházejícími třemi díly, které napsal již dříve. Tyto knihy jsou pro všechny děti, co mají rády svět ryb a vodních živočichů. Hlavní hrdina, malý kapřík Metlík, se postupně ocitá v řece, rybníku a přehradě, kde prožívá napínavá dobrodružství.

Povídání s panem spisovatelem bylo velmi zajímavé i zábavné. Ochotně nám odpovídal na naše dotazy, předčítal ze svých knih a na přání podepisoval připravené kartičky. Někteří z nás si nový díl s věnováním autora rovnou zakoupili, někteří dali přednost různým památečným předmětům s motivem kapříka Metlíka.

Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem se vydařila. Děkujeme městské knihovně v Moravské Třebové za úžasné besedy a inspirující přiblížení světa knih.

žáci 2.A a 3.B

ZŠ PALACKÉHO