logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            


Informace o ředitelském volnu na ZŠ Palackého 1351, Mor. Třebová

Na základě §24 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuji z provozně - ekonomických důvodů dne 9. 5. a 10. 5. 2019 na ZŠ Moravská Třebová, Palackého 1351 ředitelské volno. Školní družina bude v provozu (dle zájmu rodičů).

Mgr. Petr Vágner
ředitel školy

V Mor. Třebové 5. 4. 2019


Pohádkový den.

27. říjen 2015 patřil především na 1. stupni pohádkám. Díky tomu se většina žáků proměnila v pohádkové postavy. A tak jste ve škole mohli narazit na víly, Červené karkulky, čarodějnice, černokněžníky, princezny, myslivce, mušketýry, kovboje, postavičky z večerníčků (samotný Večerníček, Štaflík), ale také na bytosti, se kterými si někteří učitelé nevěděli rady - mumie, Mimoni a podobní tvorové ze zcela moderních animovaných pohádkových filmů. Kromě pohádkových postaviček se i zdi školy proměnily pohádkovou výzdobou. A co teprve třídy! Tam proběhly tři pohádkové hodiny, které si děti báječně užily. Vše vyvrcholilo návštěvou pohádkových stanovišť, kde se plnily zábavné i naučné úkoly, které si pro mladší žáčky připravili jejich starší spolužáci z 2. stupně pod vedením školního parlamentu. A za to jim patří velký dík.

Nutno podotknout, že mnohé děti byly překvapené převlekem jejich třídních učitelek. Doufáme, že se děti budou ve škole cítit pohádkově i v dalších dnech.

Učitelky 1. stupně ZŠ Palackého