logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

 

Zápis do 1. třídy 2020.

 

Pro zápis dítěte do 1. třídy je potřeba vyplnit Žádost o zařazení (.pdf) Žádost o zařazení (Word)

V případě stravování dítěte ve školní jídelně vyplnit Přihláška ke stravování (.pdf)

V případě odkladu i Žádost o odklad  (.pdf) Žádost o odklad (Word)

 

 

Online výuka

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.

Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výukaNení nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

V pondělí 16. 3. 2020 bylo zveřejněno první video, ve kterém se žáci seznamují s písmenem B, v úterý 17. 3. výuka pokračuje úvodem do kapitoly Jaro.

Bezplatně poskytujeme více než 5 000 výukových videí pro matematiku v 1. až 5. ročníku na www.matyskova-matematika.cz. Volně přístupná videa obsahují výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic a lze je využít i v případě, kdy žáci používají jiné učebnice – probírané učivo je obdobné. Žáci tak mají možnost učit se matematiku z domova s učitelským výkladem.

Naše nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., žákům, rodičům i učitelům nabízí také bezplatný přístup k multimediálním interaktivním učebnicím pro 1. a 2. stupeň základních škol pro předměty matematika, český jazyk, prvouka, vlastivěda, přírodověda, dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, výchova k občanství i anglický jazyk. MIUč+ zahrnují – kromě obsahu totožného s tištěnou učebnicí – více než 10 000 interaktivních cvičení a množství doplňkového materiálu, jako jsou videa, zajímavosti atd. Více informací zde.

Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut. https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in hhttps://www.matika.in/cs/

Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz. https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu. https://skolakov.eu/

Nakladatelství Fraus díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy. https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň). https://www.nns.cz/…/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vy…/…

Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem. https://www.skolasnadhledem.cz/

https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22438/20-ZPUSOBU-VYUZITI-TECHNOLOGII-PRO-ONLINE-VYUKU-NEJEN-PO-UZAVRENI-SKOL.html?fbclid=IwAR34AR_AjrnYter6RA0XQeqsxfgDP2Ke-haQQ1y6D5Q9ZAC8VXOQYNzKWnY

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/novinky-ze-studia/402974-kdyz-se-nesmi-do-skoly-skola-prijde-domu-za-malymi-skolaky-i-studenty-ktere-cekaji-prijimacky/?fbclid=IwAR1RLSkAk84NF3lFQYj9_n-T7ndgnjpqtrhwQ95T8Cg3U5YMdjzmfytcgp8

https://nadalku.msmt.cz/cs

https://www.npicr.cz/aktuality/webinar-jak-na-online-vzdelavani

MŠMT připravilo nový web pro podporu vzdělávání na dálku


Porada plánovaná na čtvrtek 19. 3. 2020 je zrušena.

Informace pro strávníky jídelny. Jídelna od pondělí 16. 3. 2020 NEVAŘÍ!!!

Potvrzení pro zaměstnavatele při ošetřování dětí do 13 let vystavujeme každou středu od 9.00 do 11.00 hodin (vstup jen s rouškou nebo respirátorem). Potvrzení lze vystavit i zpětně, po ukončení mimořádných opatření.

Na základě opatření vlády České republiky, s platností od 11. 3. 2020, je uzavřena ZŠ Palackého 1351, Moravská Třebová včetně školní družiny a školní jídelny na dobu neurčitou.

Prosím rodiče a žáky o sledování dalších informací na webu školy a EduPage stránkách. Žáci zde budou sledovat zadávání průběžných domácích úkolů.

Mgr. Petr Vágner

ředitel školy

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

NOVÉ DOKUMENTY

Pro zápis dítěte do 1. třídy je potřeba vyplnit Žádost o zařazení (.pdf) Žádost o zařazení (Word)

V případě odkladu i Žádost o odklad  (.pdf) Žádost o odklad (Word)

Informace k zápisu do prvních tříd.

Kritéria pro přijímání dětí do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021. 

Články 2014/2015

Žáci ZŠ Palackého na návštěvě ve Vlaardingenu.

Po celoroční přípravě se podařilo uskutečnit již druhou reciproční návštěvu na partnerské škole „Klimop“ ve Vlaardingenu. Návštěva proběhla v termínu od 7. – 13. května. Spolu se 4. B ZŠ Palackého byla pozvána k naší velké radosti také část flétnového souboru Lanškrounští pištci, s nimiž dlouhodobě a rádi spolupracujeme. Během návštěvy jsme absolvovali celkem 3 vystoupení, na nichž jsme hráli částečně společně – úpravy moderních skladeb, lidové písně se zpěvem a doprovodem. Lanškrounský soubor v komorním složení šesti děvčat sklidil se svým vlastním repertoárem velký úspěch.

Žáci čtvrté třídy si připravili adaptaci pohádky bratří Grimmů jako stínohru v holandském jazyce. Ten byl nutný také z toho důvodu, že v Holandsku je základní škola pro děti již od 4 let, která je společná s mateřskou školou. Divadlo v jejich mateřském jazyce hrané českými dětskými interprety mělo v tamní škole obrovský úspěch.

Holandští kolegové základní školy Klimop pod vedením paní ředitelky Patricie Otten nám připravili skvělý program. Navštívili jsme muzea, maják, větrný mlýn, absolvovali turistickou vycházku a výuku bruslení na in – line stezkách. Nedělní odpoledne jsme strávili v plavecké hale a večeřeli jsme také v Delta hotelu společně s malým vystoupením. Velice nadšeni jsme byli z plavby rychlou lodí po moři spojenou s pozorováním lachtanů. Ve dvou školních dnech, které jsme prožili společně s vlaardingenskými žáky ve škole, byly na programu moderní tance, prezentace České republiky a Holandska a soutěže ve sportovních disciplínách, a také závěrečné společné odpoledne ve fotbalovém areálu. Závěrem byla večeře se soutěží Bingo a pěknými cenami, které si mnozí žáci odvezli domů.

Při loučení zaznělo oboustranně jasné přání udržet tuto vzácnou spolupráci i v budoucnu. Velmi děkujeme holandským přátelům a p. Johnu Berghanovi za krásný program, pohostinnost a přátelství, které nám denně prokazovali.

Tento zájezd by byl nemyslitelný bez velké finanční podpory města Moravská Třebová a grantu hejtmana Pardubického kraje. Tímto bylo umožněno, aby se zájezdu mohli zúčastnit všichni žáci jmenované třídy. Za podporu bych chtěl poděkovat také mnohým rodičům těchto žáků, např. dopravní spol. Adra .cz, vedení školy a všem zúčastněným žákům za přípravu a velkou snahu, kázeň a nasazení. Pedagogickému doprovodu za neúnavnou práci a péči a šťastný návrat domů. Věříme, že zájezd přinesl očekávaný efekt v myslích všech, kteří se ho zúčastnili a užitečná a pěkná spolupráce obou škol může pokračovat i nadále.

J.Jarůšek , tř.učitel 4. B

Další články...

 1. Na návštěvě Senátu České republiky.
 2. Z prvního stupně II.
 3. Oznámení.
 4. Odznak všestrannosti olympijských vítězů - krajské finále.
 5. Puškinův památník.
 6. Z prvního stupně I.
 7. Setkání rodičů budoucích prvňáčků.
 8. McDonald's Cup - krajské kolo.
 9. Oznámení - VEŠ DĚTSKÁ.
 10. McDonald's Cup - okresní kola.
 11. Informace o ředitelském volnu.
 12. Rekreační středy ve školní družině
 13. Přehlídka školních recitátorů.
 14. Školní jídelna.
 15. Školní kolo soutěže dětských recitátorů.
 16. Pražský pětiboj všestrannosti.
 17. Další z preventivních akcí na ZŠ Palackého.
 18. Ze sportu - postup na republikové finále, kvalifikaci na republiku, krajské výsledky...
 19. Rekreační středy ve školní družině VII.
 20. Rekreační středy ve školní družině VI.
 21. Rekreační středy ve školní družině V.
 22. Rekreační středy ve školní družině IV.
 23. 80 000 Kč na prevenci rizikového chování z MŠMT poputuje na ZŠ Palackého.
 24. Flétnový soubor ze ZŠ Palackého prožil krásný adventní a vánoční čas.
 25. Zápis 2015
 26. Informace ze školní jídelny - terminály
 27. Vánoční jarmark na ZŠ Palackého.
 28. Výsledky voleb do Školské rady.
 29. Informace ze školní jídelny - alergeny
 30. Sportovní liga ZŠ - O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ - florbal.
 31. Soutěž v anglickém jazyce.
 32. Školská rada
 33. Den otevřených dveří.
 34. BOBŘÍK informatiky.
 35. Rekreační středy ve školní družině III.
 36. Rekreační středy ve školní družině II.
 37. Rekreační středy ve školní družině I.
 38. Think Blue. Cup. - postup do krajského finále.
 39. Futsalová liga 7
 40. Asociace aktivních škol
 41. Lampionový průvod 2014.
 42. Angliáda 2014.
 43. Hravý architekt 2014.
 44. Přespolní běh - krajské a okresní kolo.
 45. Pozvánka na besedu.
 46. Jak jsme sázeli stromky.
 47. Partnerský pobyt v Banské Štiavnici.
 48. Umělecké dílny.
 49. Šesťáci ze ZŠ Palackého opět na Srnčí.
 50. Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů - REPUBLIKOVÉ FINÁLE.
 51. Informace ze školní jídelny.
 52. Informace k prvnímu dni školního roku 2014/2015.
 53. Žáci ZŠ Palackého opět navštívili Londýn.
 54. Po stopách české historie.