logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Na návštěvě Senátu České republiky.

Třída 9. B ZŠ Palackého na návštěvě Senátu České republiky

Dne 4. června 2015 přijala naše třída nabídku pana senátora Radko Martínka na prohlídku Senátu PČR.  Ráno v 7 hodin jsme se sešli s paní učitelkou Mazalovou a panem senátorem Martínkem na nádraží a naše cesta mohla začít.

Po příjezdu na hlavní nádraží v Praze jsme si s malými problémy zakoupili jízdenku do metra směr Malostranská. Po výstupu nás pan senátor provedl Valdštejnskou zahradou a  poutavě vyprávěl o historii Valdštejnů. Poté jsme prošli bezpečnostním rámem v budově Senátu a prohlídka mohla začít. Navštívili jsme historické místnosti, ale i pracovny našich senátorů. Na závěr jsme usedli do senátorských lavic v tzv. Konírně a vyzkoušeli jsme si práci senátorů i s“ předsedajícím“ A.Pařízkem. Pan Martínek nás velmi poučně a zasvěceně seznámil s procedurou přijímání zákonů a prací Senátu.

Na závěr jsme mu poděkovali a popřáli k nadcházejícím narozeninám. Celá prohlídka se nám moc líbila a my jsme mohli odjet na Václavské náměstí na oběd, nákupy a potom směr Moravská Třebová.

Žáci 9. B Palackého ul.