logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Puškinův památník.

Úspěšná reprezentace školy na celostátní přehlídce v Puškinově památníku v Praze

Dne 3.6.2015 proběhla v Praze celostátní přehlídka v recitaci a zpěvu děl ruských autorů soutěže ARS POETICA - Puškinův památník, která se konala v Ruském středisku VĚDY A KULTURY. Přehlídky se zúčastnili vítězové krajských kol z celé republiky. Naši školu v recitaci reprezentoval žák Marek Kyncl z 6.B pod vedením Mgr. Alexandry Holanové. Jeho kategorie byla společná jak pro žáky ZŠ ( 6.-9. tříd ), tak i pro studenty různých typů SŠ od primy po maturitní ročníky. Marek byl ve své kategorii nejmladší, ale naprosto obstál v této velké konkurenci 18 soutěžících.

Gratulujeme Markovi za jeho vzornou reprezentaci naší školy v národním kole