logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Z prvního stupně I.

Páťáci ze ZŠ Palackého ve VIDA centru Brno

Dne 28. 4. jsme se my, z 5. C, společně s kamarády z 5. B vydali na exkurzi do vědeckého zábavního parku v Brně. "Atrakce" jsou v parku rozděleny do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. V obří hale parku jsme si každý tedy našel svoji zábavu. Zkusili jsme si simulaci zemětřesení, tornáda i obyčejného větříku, co dělá voda při povodních, postavili jsme se do role hlasatelů počasí, vyzkoušeli si, jak silný máme hlas, ... Na chvíli jsme mohli být i záchranáři, sledovali jsme, jak funguje lidské tělo. Po třech hodinách jsme museli z parku domů, unaveni, ale plni nových zážitků. Výlet si s námi užily i paní učitelky Knödlová, Štěpařová a Péčová.

Třída 5. C

Další „novácké“ úspěchy

Vybíjená

Po vítězství obou družstev v oblastním kole Preventan cupu jsme 21. 4. 2015 odjeli do Litomyšle na okresní kolo. I přes velice pěknou a bojovnou hru se nám podařilo získat pouze 3. místo u děvčat a 4. místo u chlapců. Věříme, že příští rok už to budou příčky nejvyšší.

Mc Donald´s Cup 2014/2015

Největší fotbalový turnaj pro chlapce a děvčata z prvního stupně základních škol se konal již po osmnácté. Jako každý rok, i letos se žáci naší školy tohoto turnaje zúčastnili.

Mužstva nastoupila v I. i II. věkové kategorii pod vedením zkušeného trenéra a učitele Romana Cápala.

Dva naše týmy si zajistily postup do okresního kola, kde chlapci a dívka hráli s obrovským nasazením. Družstvo I. kategorie /1. – 3. třída/ obsadilo ve Svitavách 5. místo a družstvo II. kategorie /4. – 5. třída/ slavilo úspěch, obsadilo 1. místo a postupuje do krajského kola, které proběhne v Pardubicích.

Všem hráčům i jejich trenérovi děkujeme za reprezentaci naší školy. Vítěznému mužstvu ve starší kategorii přejeme mnoho zdaru v krajském kole v Pardubicích.

Výtvarná soutěž – Modrá planeta

I v oblasti umělecké se nám mnohdy daří. Nyní ve výtvarné soutěži uspořádané ke Světovému dni vody, jsme získali hned příčky nejvyšší. V kategorii 1. – 3. tříd obsadil 2. místo Samuel Grulich z 2. C a vítězkou se stala Adela Daulová z 3. A. Gratulujeme.

Učitelé z 1. stupně ZŠ Palackého