logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Rekreační středy ve školní družině

Pečení vánočních perníčků 12. 11. 2014

 

Vzhledem k tomu, že se nám blíží vánoční období a s ním neodmyslitelně tradiční školní vánoční jarmark, pustili jsme se do pečení perníčků. Paní vychovatelky připravily těsta, která děti ještě za syrova ochutnaly. Potom jsme váleli, vykrajovali, pekli, až jsme měli spoustu krásných perníčků.

Ty jsme po vychladnutí, v dalších dnech, zdobili čokoládou, sladkými dekoracemi a samozřejmě klasickým cukrářským sněhem.

Část hotových výrobků jsme zabalili do potravinářských fólii a prodali jsme je na jarmarku.

Výtěžek jsme použili na pokrytí nákladů při výrobě.

A ještě nám zbyly dobroty na ochutnání, které jsme použili i při vánočním posezení v ŠD.

 

Kino- Ledové království 19. 11. 2014

 

Tuto středu jsme vyrazili do místního kina na animovaný muzikál Ledové království.

Byl to úžasný zážitek, skvělé vtipné zpracování, kouzelné efekty. Ty umocnilo sledování pohádky ve 3D.

Dětem se film líbil, někteří si dokonce další den malovali krásné obrázky.

 

 

Adventní dílna 26. 11. 2014

 

V rámci adventní dílny jsme se pustili do výroby vánočního svícnu. Děti si donesly svíčky, kelímky a různé vánoční ozdoby. Voňavými větvičkami nás obdaroval jeden hodný hajný a my jsme začali, stříhat, zapichovat, lepit, zdobit. Každý podle svých možností a fantazií.

Výsledkem byly nádherné svícny různých barev, které si děti odnesly domů.

 

Jéžíškova dílna 3. 12. 2014

 

První týden v prosinci, vzhledem k blížícím se Vánocům a vánočnímu období vůbec, jsme si v ŠD udělali vánoční dílničky.

Každá paní vychovatelka si pro svoje oddělení vymyslela vlastní tvoření. My jsme například dělali vánoční hvězdičky z balícího papíru ve stylu origami a vánoční přáníčko. Výrobky si děti odnesli domů.

 

Filmové představení 10. 12. 2014

 

Druhý film, na který jsme se vydali do místního kina, se jmenuje Khumba. Název je jméno hlavního hrdiny, malé zebry.

Něco málo z děje:

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny...

 

Vánoční posezení 17. 12. 2014

 

17. 12. jsme v rámci vánočního posezení v ŠD navštívili Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie na Kostelním náměstí. Kde nás přivítala paní učitelka Jarůšková. Kostelem nás nejen provedla, ale i obohatila o zajímavosti o malbách, sochách a celkové výzdobě interiéru.

Nakonec nám ukázala nově zrekonstruované varhany a samozřejmě nám krásně zahrála, při čemž ji děti doprovodily zpěvem koled.

Den jsme ukončili posezením v ŠD, kde děti ochutnaly vánoční cukroví, které si donesly od svých maminek.Potom jsme si vyzkoušeli některé vánoční zvyky. Např. házení střevíčku, krájení jablka, pouštění lodiček apod. Povídali jsme si o tom, jak vánoce slaví u nich doma a jak se slaví v jiných zemích. Bylo to, doufám, pro nás všechny příjemné odpoledne.

 

Tímto bychom chtěly ještě jednou poděkovat paní Jarůškové a všem rodičům, kteří přispěli svými dobrotami z kuchyně.