logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Přehlídka školních recitátorů.

Přehlídka dětských recitátorů - oblastní kolo

V úterý 24. 2. 2015 se deset našich nejlepších recitátorů ze školního kola soutěže žáků 1. až 5. tříd zúčastnilo oblastní „Přehlídky dětských recitátorů“, kterou  pořádal DDM v Moravské Třebové a  konala se v koncertním sále ZUŠ.  Dva chlapci a jedna dívka z řad prvňáčků v nulté kategorii si své první vystoupení v tak velkém sále sice užívali, ale věřte, že byli docela rádi, když to měli za sebou a mohli už v klidu poslouchat spoustu dalších veselých a vtipných básniček, příběhů i pohádek od žáků z dalších kategorií.

V první kategorii o umístění soupeřili dohromady žáci 2. a 3. tříd, ve druhé kategorii pak žáci 4. a 5. tříd. Porota měla určitě těžkou roli, protože spravedlivě rozhodnout při tak velkém počtu zdařilých výkonů, není opravdu lehké.

Umístění a postup do okresního kola z 1. stupně vybojovali:

I. kategorie:  

1. místo s postupem  -  Eliška Konečná z 3. A

3. místo s postupem -  Miroslav Klíč z 3. C

Čestné uznání  - Vítek Weinlich z 2. A

II. kategorie:

Čestné uznání  -  Annemarie Tereza Zemanová z 4. C

Ve středu se tato soutěž konala pro žáky druhého stupně.

I zde naši žáci získali dvě ocenění.

III. kategorie:

Čestné uznání - Vít Ondrůšek  z 6. A

IV. kategorie:

3. místo s postupem –Vojtěch Roubínek

Děkujeme všem účastníkům soutěže za zodpovědnou reprezentaci naší školy, blahopřejeme oceněným a postupujícím žákům a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.

 Alena Přidalová

Přehlídka dětských recitátorů – okresní kolo

V úterý 10. 3. a ve středu 11. 3. se tři žáci naší ZŠ Palackého zúčastnili okresního kola„Přehlídky dětských recitátorů“, které se konalo ve svitavském divadle „Trám“.

Přestože ti nejmladší sbírali na takové úrovni zkušenosti poprvé, podařilo se jim i při velmi silné konkurenci získat ocenění.

Miroslav Klíčobdržel za svůj přednes velmi vtipné básničky čestné uznání a Eliška Konečná, která zaujala svým vystoupením všechny dětské posluchače i porotu, si odvezla ocenění nejvyšší – 1. místo s postupem do krajského kola v Pardubicích.

Oběma děkujeme za reprezentaci školy a Elišce přejeme, aby se jí tak dařilo i v dalším kole této soutěže.                                                     

Alena Přidalová