logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Školní kolo soutěže dětských recitátorů.

V posledních čtrnácti dnech vrcholila ve třídách příprava na školní kolo soutěže dětských recitátorů.

Na prvním stupni se nejlepší recitátoři z jednotlivých tříd předvedli ve čtvrtek 12. února.

Celkem sedmdesát dětí se snažilo dosáhnout na co nejlepší umístění a na postup do oblastního kola této soutěže, které se bude konat hned po jarních prázdninách.

I když se všichni žáci snažili podat co nejlepší výkon, sehrála nakonec u některých svou roli tréma před početným obecenstvem z řad spolužáků, rodičů i prarodičů.

Mnohé děti měly úkol lehčí díky šťastné volbě básničky nebo textu, který posluchače opravdu bavil.  Jsme rádi, že do výběru se s chutí zapojili i mnozí rodiče.

Všem dětem děkujeme za účast v této soutěži a těm, kteří se umístili, ještě jednou gratulujeme. Postupujícím žákům přejeme hodně úspěchů v oblastním kole.

 

                                                                                                                          Alena Přidalová

Výsledky:

1. třídy:                   1. místo s postupem      Jan Haas z 1. A

                               2. místo s postupem      Lukáš Marek z 1. A

                               3. místo s postupem      Klára Němčíková z 1. A

                               Čestné uznání                   Andrea Orálková  z 1. C a Matěj Kašický z 1. A

 

2. třídy:                   1. místo s postupem    Vítek Weinlich z 2. A

                               2. místo                         Alžběta Pokorná z 2. C

                               3. místo                         Klára Kyanková z 2. B a Filip Hejátko z 2. B

                               Čestné uznání                 Barbora Vilímková z 2. B

 

3. třídy:                   1. místo s postupem    Miroslav Klíč z 3. C a Václav Pavelka z 3. A

                               2. místo s postupem    Eliška Konečná z 3. A

                               3. místo                         Petra Vymazalová ze3. C

                               Čestné uznání                Josef Dudáš z 3. C a Adéla Kalová z 3. C

 

4. třídy:                   1. místo s postupem                   Anne (Eny) Zemanová ze 4. C

                               2. místo                                        Věra Přikrylová ze 4. B

                               3. místo (nebylo uděleno)

 

5. třídy:                   1. místo s postupem                   Veronika Růžičková z 5. C

                               2. místo s postupem                   Martina Koudelková z 5. B

                               3. místo                                        Adriana Vágnerová z 5. B

                               Čestné uznání                               Alexandr Marossy z 5. A a Vít Pavelka z 5. A