logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Vánoční jarmark na ZŠ Palackého.

 

Stalo se již tradicí, že se v předvánočním čase koná na naší škole Den otevřených dveří a spolu s ním i Vánoční jarmark. 10. 12. školu navštívili mnozí rodiče i prarodiče, aby se podívali nejen na vyzdobené chodby školy, ale především na své děti. Mohli vidět, jak se jim v hodinách daří a co všechno již v kolektivu kamarádů dokáží. Hned při příchodu se přízemím linul zpěv vánočních písní, které si připravili žáci z 1. i  2. stupně pod vedením paní učitelky Jarůškové a Holanové. Pan učitel Jarůšek  se svými svěřenci zase potěšili všechny přítomné svým flétnovým uměním.  V průběhu dopoledních hodin byla v přízemí pestrá nabídka drobných dárků vytvořených dětmi. Právě jim udělalo velkou radost, že se jejich práce líbila a že tak můžeme i v letošním roce zaslat peníze na adoptované zvířátko.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, ať již dospělým nebo dětem, jež se podíleli na přípravě jarmarku a s velkou radostí vyráběli a prodávali nejrůznější předměty, stejně jako všem,  kteří  nás podpořili svojí návštěvou a slovy uznání.

kolektiv učitelů