logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Hravý architekt 2014.

 

Naše třída 5.C se vydala 23.9. do hlavního města Prahy. Nebyl to ledajaký výlet. Měli jsme tu čest reprezentovat Moravskou Třebovou na Mezinárodně výtvarně-architektonickém projektu pro děti 4. a 5. tříd základních škol. Našim úkolem bylo výtvarně ztvárnit architektonické prvky, které najdeme na budovách našeho města. Bylo vybráno šest zdařilých prací, které nás reprezentují v prostorách Jiřského kláštera na Pražském hradě (Barbora Růžičková - Kašna na nádvoří zámku, Fantastické maska na klenáku průjezdu přízemí věže zámku, vstupní věž do zámku, Veronika Růžičková - Hermovka hlavního portálu Městského muzea, Veronika Sulová - Kašna na nádvoří zámku, Lucie Kolaříková - Fantastická maska na klenáku průjezdu přízemí věže zámku, Anna Gerišerová - Půlválcový arkýř měšťanského domu, Jakub Dostál - Kašna na nádvoří zámku).

Na Pražském hradě, kam jsme se prošli přes Václavské náměstí, Staroměstské náměstí i Karlův most, pro nás byla připravena spousta věcí. Začali jsme malou svačinkou a drobnými dárky pro každého z nás. Potom se nás ujali architekti, kteří s námi procházeli prostory Pražského hradu a také nás vzali ven do Jižních zahrad, kde jsme se kochali vyhlídkou na krásnou Prahu. Zábava byla i v ateliéru, kde nám pustili animovaný film „Jak člověk k architektuře přišel“, a dali nám k dispozici krabice, plátna či modelářskou hlínu a my mohli rozvíjet naši architektonickou fantazii dále.

Zážitkem pro nás nebyly jen památky, ale také cesta metrem či vlakem i s přestupnou stanicí. Ne jeden z nás takhle cestoval poprvé. Nevynechali jsme ani slíbený Mc Donald´s.

Děkujeme paní učitelce a paní asistentce a obětavým maminkám, bez kterých bychom cestovat nemohli. Je úžasné se dostat tak daleko třeba až na Pražský hrad.