logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Po stopách české historie.

Žáci čtvrtých ročníků se ve vlastivědě seznamují s historií naší země. Žáci IV.B ZŠ Palackého se po půl roce učení jeli podívat do Prahy, aby na vlastní oči viděli místa, kde se odehrávaly naše dějiny. V úterý 29.4. si museli přivstat, protože vlak odjížděl v 6 hod. cesta mezinárodním rychlíkem stála zato. Doprovázelo je několik rodičů. V Praze jeli metrem i tramvají. Prošli a prohlédli si všechna známá místa – Valdštejnskou zahradu u Senátu, Hrad s katedrálou, Vladislavským sálem, Zlatou uličkou, Daliborku i střídání hradní stráže, Malou Stranu, Karlův most, Staroměstské náměstí. Navštívili i kostel u P.Marie Sněžné s františkánským klášterem, kde viděli nejstarší strom Prahy tis, nejvyšší oltář a klenbu kostela v Praze, ale i starou historickou klášterní knihovnu. Odpoledne navštívili Vyšehrad, kde jim p. učitelka Jarůšková ukázala hroby slavných osobností. Vyhlídka na Prahu z místa, odkud asi skočil Šemík, byla úchvatná. Večer se vrátili domů plní dojmů a zážitků. Všichni byli nadšeni, ještě teď se jim o Praze zdá.  (Cesta rychlíkem, 2x metrem a 2x tramvají a vstupné = celý výlet žáky stál 170 Kč.)