logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Návštěvní den.

V týdnu od 28.1. do 31.1.2013 proběhl na naší škole „ návštěvní den ".Všichni žáci pátých ročníků mohli nahlédnout na druhý stupeň a užít si hodinu s učiteli odborných předmětů. Prošli si učebnu fyziky, chemie a nově zrekonstruovanou třídu přírodopisu. Učitelé si nachystali zajímavé povídání o svém předmětu a v každé učebně na žáky čekalo nějaké překvapení.

Pan učitel Pavliš provedl páťáky učebnou i kabinetem fyziky. Společně s žáky z 9. ročníku předvedl jednoduché pokusy, které doprovodil velice zajímavým komentářem. Největší radost však dětem udělal posledním pokusem, zapojením jednoduchého elektrického obvodu, kterého se mohly zúčastnit děti samy.

V učebně chemie na nás společně s chemickými složkami „štěkla“ paní učitelka Cápalová. Pokus se žákům tak líbil, že jej musela několikrát opakovat. To však rozhodně nebylo všechno, čím nás chemie a paní učitelka potěšila. Viděli jsme hořící vodu, dále kouzelnou vodu, která se nám z čiré doslova jedním dechem proměnila na kalnou. Vlastní práci s pomůckami si žáci užívali při filtrování vody.

Další radostí bylo bádání s paní učitelkou Schmidtovou v krásně zrekonstruované učebně přírodopisu. Než se děti pustily do zkoumání včely, naučily se používat mikroskop. Čas, jedné vyučovací hodiny, který jsme měli vymezený na tuto aktivitu, byl příliš krátký. Každý žák zkoušel preparovat nějakou část těla včely. Nadšení z toho, co spatřili pod mikroskopem, bylo znát z výrazů obličejů všech jedinců. Po dohodě s paní učitelkou se určitě do těchto prostor školy alespoň jednou v průběhu 2. pololetí vrátíme.

Všem učitelům moc děkujeme na velmi pěkné hodiny.