logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Papír, papír, papír,...

 

Ve dnech 28. – 29. 11. 2013 se naskytl každému, kdo přicházel do vestibulu naší školy, zvláštní obraz. Papír, papír, všude papír. Stohy papíru. Proč? Naše škola využila nabídky firmy, která vykupuje papír pro recyklaci.

     Po dobu výše uvedených dvou dnů žáci, jejich rodiče, babičky, dědečkové i známí vozili balíky papíru. V pátek 29. 11. 2013 byl prostor šatních skříněk zaplněn hromadami papíru všeho druhu.

     Když jsme tuto sběrovou akci vyhlašovali, nevěřili jsme, jak bude úspěšná.  Zapojily se do ní všechny třídy a téměř všichni žáci se snažili přispět nějakým kilogramem.

     A výsledek? V pondělí 2. 12. 2013 si odvezlo velké nákladní auto 8 410 kg papíru a naše škola si tak vydělala 15 138 Kč.

Vážení rodičové, děti a všichni, kdo jste přispěli, mnohokrát děkujeme. Vážíme si Vaší pomoci a obětavosti. Toho, jak jste se zapojili do akce, která prospěje škole.