logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Nazpívali jsme si školní hymnu.

 

Vzpomínáte si na velkou hlasovací soutěž na stránkách naší školy o nejzdařilejší text nové školní hymny? S obrovským náskokem zvítězila verze 8. A. Odborná porota pak přidala z jiných pěkných textů refrén a další sloku a „dílo“ bylo na světě.

     Konečnou textovou verzi hymny jsme pak odeslali hlavním aktérům music show

 „ Škola v nahrávacím studiu“ Tomáši Markovi, členu skupiny Davida Kollera, a Michaele Dlouhé, člence skupiny Arytmie Band. Míša Dlouhá složila k námi napsaným slovům hudbu a v úterý 19. 11. 2013 přijela i s Tomášem za námi do školy, abychom si hymnu mohli sami nazpívat.

Spolupráce s těmito dvěma profesionály byla zajímavá. Trochu si teď dokážeme představit, jak složité je nahrát písničku tak, aby byla dokonalá. Vždyť jsme museli každý verš opakovat několikrát, aby se pak vybrala ta nejlepší varianta.

     Umělci nás v závěru náročného programu pochválili a poslali nám i email tohoto znění:

„Dobrý den,

moc děkujeme za krásnou a milou spolupráci, děti byly úžasné a moc hezky spolupracovaly. Na hymně začínáme pracovat ve studiu, moc se těšíme na výsledek.

Zatím všem přejeme krásný den.

 S pozdravem

 Michaela Dlouhá a Tomáš Marek, Atomic.s Records Liberec“

A my ve škole se také těšíme na výsledek a jsme tak trochu zvědaví, jak naše snažení dopadne a jak bude CD s naší hymnou znít.