logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Pohádkový den na ZŠ Palackého.

V úterý 12. 11. 2013 se škola a všední vyučování změnily jako mávnutím kouzelného proutku v dopolední pohádku.  Chodby i třídy byly vyzdobeny pohádkovými postavičkami, s jejichž výrobou pomáhali žáci a co víc? Třídy byly plné živých princezen, kocourů v botách, trpaslíků, čertíků a dalších postaviček. Ve velké tělocvičně proběhl za zvuku hudby karnevalový rej. Po jeho skončení čekalo na mladší žáky plnění zajímavých pohádkových úkolů, které si připravili starší žáci. Masky si prohlédla i porota a z každé třídy vybrala vítěze. Výběr byl však velmi obtížný.

Nejlepší masky byly vyhlášeny při zahajování již tradičního lampionového průvodu.  Poté se učitelé, rodiče i děti s blikajícími svíčkami v lampionkách vydali na domluvenou procházku městem. V čele průvodu nám do kroku bubnovali bubeníci, o to lépe se nám společně pochodovalo.

Podle spokojených výrazů ve tvářích dětí a snad i rodičů soudíme, že to byla zase jedna z vydařených akcí na naší škole.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří pomáhali s organizací celého dne.

                                                                                                          Učitelé 1. stupně