logo školy férová škola partnerská škola, ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica, Slovenská republika            

Upozornění rodičům

Upozorňuji rodiče, že se ve třídě I.B se vyskytl jeden případ spály.  Spála je přenosné bakteriální onemocnění charakterizované bolestí v krku, zvýšenou teplotou, zduřením podčelistních mízních uzlin, charakteristickým rysem jsou kožní projevy – drobný krupičkovitý exantém (vyrážka) v oblasti podbřišku, vnitřní strany stehen. Inkubační doba 2 - 5 dnů. Prosíme, ohlídejte dobře zdravotní stav dětí, v případě dalšího výskytu informujte základní školu.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI.

Dle doporučení Krajské hygienické stanice ve Svitavách bude zajištěna větší dezinfekce a  větrání ve třídách na 1. stupni.

 


Projekt Záložka do knihy spojuje školy.

11. 11. 2013

V měsíci říjnu se naše škola zúčastnila 4. ročníku mezinárodního projektu Záložka do knihy spojuje školy, který vyhlásila Národní pedagogická knihovna Komenského v Praze a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě k Mezinárodnímu měsíci knihoven. Cílem projektu byla podpora dětského čtenářství a navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami prostřednictvím výměny záložek do knih.

Děti 3. až 9. tříd pod vedením učitelek vytvořily různými výtvarnými technikami 360 záložek, na kterých ztvárnily svého oblíbeného literárního hrdinu. Záložky jsme si vyměnili s dětmi z naší partnerské školy v Banskej Štiavnici. Je to jedna z forem, jak ukázat dětem, že čtení je pořád aktuální a číst se záložkou od kamaráda ze Slovenska je pro menší děti lákavé a příjemné.